Pomysł na biznes pod znanym logo

Receptą na udany biznes jest dobry pomysł. Trudność jednak polega na tym, aby ze swoją koncepcją na biznes trafić na odpowiedni grunt, znaleźć nisze na rynku i ja wypełnić. Niestety coraz trudniej wymyślić cos nowego, unikatowego na skalę makroekonomiczną.
Dla osób, które dysponują odpowiednimi środkami i chciałby wejść w franczyzę. Czym jest ten rodzaj działalności i dlaczego warto z niej skorzystać?
Franczyza to sposób na własny biznes pod szyldem znanej marki oraz dostępem do wiedzy i doświadczenia (know-how) jak go prowadzić. W zamian za dostęp do wszystkich tajników prowadzenia sprawdzonego biznesu, franczyzobiorca jest zobowiązany do zapłaty licencji oraz miesięcznych opłat franczyzowych. Podstawą współpracy jest umowa opisująca szczegóły działania pod szyldem znanej marki. W ramach współpracy franczyzobiorcy udzielane jest pełne wsparcie w dziedzinie szkoleń dla swojej załogi, kampanie marketingowe, promocyjne materiały. W ramach współpracy oferowana jest także pomoc we wszelkich działaniach operacyjnych.
Silna strona prowadzenia działalności franczyzowej jest fakt, że mamy dostęp do sprawdzonego modelu biznesowego, który jest rentowny. To franczyzobiorca jest właścicielem całego mienia, bowiem z jego kapitału jest finansowana cala inwestycja. Franczyzobiorca jest niezależnym przedsiębiorcom, który z racji posiadania licencji płaci określone w umowie opłatę franczyzową.